Menu

Zdravotní obuv

Proč je třeba nosit správnou obuv?
Velká část populace dnes trpí více či méně vyjádřenými ortopedickými problémy ať už v lehčí nebo těžší formě. Tyto problémy mají za následek nejen diskomfort chůze, bolesti a únavu nohou, otlaky na exponovaných místech, ale také podmiňují nesprávné držení těla, větší zatížení zádového svalstva, čímž vznikají bolesti zad, především  v oblasti bederní páteře,  větší  zatížení  kloubů dolních  končetin atd. ­  vzniká tak, bludný kruh, který lze odstranit pouze používáním správně tvarované obuvy a korekcí ortopedických vad.

Naše  obuv  splňuje  všechny  atributy  obuvi  se  zvýšeným  zdravotním  účinkem  a  přispívá  tak  ke zlepšení zdraví jejich uživatelů.

Pro děti je důležitá kvalitní obuv?

„Ploché nohy, špatná klenba, otlaky, různé deformace. To všechno jsou problémy, se kterými se potýká až třetina šesti- až sedmiletých dětí. Tyto zdravotní problémy z velké části způsobuje nekvalitní nebo nevhodná obuv.“

Problémy, které však způsobuje nekvalitní obutí, mohou mít za následek i velké trápení v dospívání, potažmo v dospělosti. „Mnoho rodičů bohužel výběr dětského obutí podceňuje a nedbá na prevenci. Vedle bolestivosti to může mít za následek i trvalé změny nohou a páteře, které si mohou vyžádat, většinou až v dospělosti, i operační zákrok

Dětským nohám je nutné věnovat pozornost. Když si dítě stěžuje, že ho nohy z botiček bolí, je dobré zjistit, zda je problém opravdu v obutí, nebo třeba jen ve špatně nasazené ponožce. Pokud je ale problém opravdu z bot, měl by rodič dítěti nohy dobře prohlédnout. „Zdravé chodidlo je obloukovitě vyklenuté, bez deformit prstů, bez otlaků, mozolů či jiných výrůstků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.